Faktoring – finansowanie szyte na miarę

FAKTORING „MIESZANY”

FAKTORING „OFF BALANCE”

FAKTORING „FLOOR PLANNIG”

FAKTORING „SUPPLY CHAIN FINANCE”

FAKTORING MIESZANY

Nie zawsze jest tak, że możesz idealnie dopasować konkretne rozwiązanie do specyfiki swojej działalności. Czasami musisz zastosować mix produktów.

W ramach finansowania należności najczęściej spotykane mieszanie produktów to połączenie faktoringu krajowego z eksportowym oraz faktoringu z regresem  i bez regresu.

W ramach finansowania zobowiązań bardzo popularne jest połączenie faktoringu odwrotnego dyskontowego z wymagalnościowym. W ten sposób możesz zdecydować co w danym momencie będzie korzystniejsze; wcześniejsza zapłata i skonto, czy wydłużony termin płatności. A może jedno i drugie.

FAKTORING "OFF BALANCE"

To rozwiązanie faktoringowe potocznie nazywane „czyszczeniem bilansu”. Polega na jednorazowym wykupie wszystkich należności przez  Faktora/Bank. Ten zabieg wpływa na poprawę struktury bilansu. Bardzo chętnie z tego produktu korzystają spółki giełdowe oraz należące do międzynarodowych grup.

FAKTORING „FLOOR PLANNING”

Faktorzy/Banki oferują również bardzo specyficzne rozwiązania w ramach faktoringu. Takim przykładem jest tzw. „floor planning” – idealne rozwiązanie do finansowania sieci dealerskiej. Jest to rodzaj trójstronnej umowy faktoringowej, gdzie odbiorca (dealer) bierze czynny udział w procesie operacyjnym. Ten produkt jest bardzo popularny w branży motoryzacyjnej ale można go zastosować również w innych branżach.

FAKTORING „SUPPLY CHAIN FINANCE”

Czyli finansowanie łańcucha dostaw. To program finansowania faktoringowego przeważnie strukturyzowany pod konkretnego Klienta. Najprościej rzecz ujmując, jest to finansowanie po dwóch stronach bilansu. Jednym programem rozwiązane jest finansowanie dostaw i sprzedaży.

Jeśli nie znalazłeś produktu odpowiedniego dla Twojej działalności to nic straconego. Wspólnie znajdziemy odpowiednie rozwiązanie !

KALKULATOR FAKTORINGOWY

Poznaj wycenę

Masz pytania? Chciałbyś poznać cenę?

Skontaktuj się z nami już teraz!

Wypełnij formularz, napisz lub zadzwoń:

Tel: +48 726 09 07 07

Email: office@cfsolutions.pl

KALKULATOR FAKTORINGOWY